ABALI
AYÇİÇEĞİNİN ALTIN ÇAĞI

Bu toprakların altınıdır ayçiçeği... Bereketiyle; toprağını işleyeni, tarladaki görüntüsüyle herkesi mutlu eder. Alnı ak yüzü hep güneşe dönüktür, başını asla eğmez ama başını toprağa döndüğünde artık herkese, her zaman olduğundan daha fazla fayda sağlayacağı vakit gelmiştir. Artık olmuştur, topraktan, güneşten aldığını insanlığa sunmaya hazırdır. Köylü için sapı bile altındır, kaynayan çorbaların ısı kaynağıdır. Tohumlarıysa çok daha fazlasıdır... Abalı'yla her zamankinden de daha fazla!

Şimdi, Abalı ayçiçeğine hak ettiği değeri yeniden kazandırıyor. Tohumdan şişelemeye kadar tüm süreci son teknoloji fabrikasında, yüksek kaliteyle gerçekleştiriyor. Tüm fabrika en iyi, en sağlıklı, en lezzetli ayçiçek yağını üretmek için %100 yerli sermaye ile kuruldu. Ülkemizin gurur kaynağı bu fabrikada üretilen ayçiçek yağı, el değmeden şişeleniyor. Bu ileri tekniklerle ayçiçeği içerdiği A, D, E ve K vitaminlerini en zengin şekilde koruyor. Güneş sarısı rengi, girdiği her yemeğe kattığı sağlık ve lezzetle; ayçiçeğinin altın çağı Abalı Ayçiçek Yağı ile başlıyor!

Abalıoğlu'nun sanayicilikteki köklü geçmişi ve deneyiminin bir sonucu olarak İzmir'de kurulan Abalıoğlu Yağ; işine gösterdiği özen, teknoloji ve insan kaynağına yaptığı yatırım
sayesinde kuruluşundan kısa süre sonra Türkiye yem sektörünün lider hammadde tedarikçisi haline gelmiştir.

Kurduğu ve geliştirdiği uluslararası ilişkiler sayesinde Türkiye'nin büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Abalıoğlu Yağ, insanların sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesine katkıda bulunmak
misyonuyla bitkisel yağ alanında büyük bir yatırım yapmıştır.

İzmir Aliağa'da Türkiye'nin en geniş kapasiteli ve en yüksek teknolojisine sahip bitkisel yağ tesislerinden birini kuran Abalıoğlu Yağ, bu tesiste Abalı Yağ markasıyla ürettiği başta
Ayçiçek Yağı olmak üzere bitkisel sıvı yağlar ile yemeklere değer katıyor.
Abalıoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. ISO 9001:2015 belgesine sahiptir.
Abalıoğlu Yağ Fabrikaları’nda hammadde satın alımı ile başlayan kalite kontrol süreci, üretimin tüm basamaklarında devam etmekte ve fabrikadan
çıkan tüm ürünler uluslararası standartlar çerçevesinde test edilmektedir.
Müşteri memnuniyeti ve Kalite’ye verdiği önem nedeni ile Abalıoğlu Yağ’ın tüm fabrikaları donanımlı Kimyasal ve Fiziksel Analiz Laboratuvarları'na sahiptir.
KALİTE ve GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ
 • Gıda zinciri içinde faaliyette bulunduğumuz tüm süreçleri yasal şartlara uygun olarak ve müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yürütmek.
 • Tarladan sofraya iyi üretim uygulamalarını benimseyerek müşterilerimize sağlıklı, güvenli ve kaliteli ürünler sunmak.
 • Müşterilerimizin memnuniyetini ve işletme verimliliğimizi en üst seviyeye taşımak için teknolojik gelişmeleri takip etmek ve çalışanlarımızın yetkinliklerini arttırmak
 • Kalite ve gıda güvenliği sistemlerimizi tüm çalışanlarımızın katılımı ile sürekli iyileştirmek.
 •  

  • Gıda zinciri içinde gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerimizi, yasal şartlara ve diğer yükümlülüklere uygun olarak yürütmek. 
  • Tüm çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda  çalışmasını sağlamak için iş sağlığı, güvenliği risklerimizi analiz etmek ve riskleri en aza indirecek tedbirleri alarak ‘0’ iş kazasını hedeflemek.
  • Tüm faaliyetlerimizin çevreye olan etkilerini değerlendirmek, çevreye zarar vermemek için her türlü koruyucu önlemi almak ve sürdürülebilirliğini sağlamak.
  • Faaliyetlerimiz  sırasında  oluşan  katı, sıvı ve gaz atıklarımızı azaltıcı önlemler almak. Katı atıklarımızı yerinde ayrıştırarak geri dönüşüm oranımızı arttırmak.
  • Enerji ve doğal kaynaklarımızı verimli kullanmak. Enerji hedeflerimizi gerçekleştirmek için gerekli bilgi ve kaynakları sağlamak.
  • Teknolojik gelişmeleri takip etmek. Yeni projelerimizi, tasarımlarımızı ve ürün-hizmet tedariğimizi çevre, enerji ve İş Sağlığı ve Güvenliği performansımızı arttıracak şekilde gerçekleştirmek.
  • Yönetim sistemlerimizde başarıya ulaşmak için çalışanlarımızın yetkinlik ve farkındalıklarını arttırmak ve sisteme katkıda bulunmalarını sağlamak.
  • Tüm çalışanlarımız ve paydaşlarımız ile işbirliği içinde sistemlerimizi sürekli iyileştirmek.

   

  BELGELERİMİZ

  Designed by San Design Company / Coded by MaviPiksel
  x